Fikri Mahsul

Mekteb-i İletişim-ül Tasarımdan aliyyülala derece mezun Gül Çetin ve Sarp Çetin, ala tasarımlar yapmak konusunda vakf-ı vücut ederek, 2010 senesinde Türkiye'de kurum içi iletişime odaklanan ilk ajans olan  Fikri Mahsul adındaki müesseselerini kurdular. 

En güzide ve arzunuza mutabık tarzda kumpanyalar ve tasarımlar kemal-i ciddiyet ve süratle deruhte ve ihzar olmaya siz Fikri Mahsul’un yanında oldukça devam edecektir.

Kurucularımız Hakkında

Gül Çetin

Sanatın hemen her dalına merakı küçük yaşlarında başlamıştır. İlkokul döneminden itibaren resim sergilerine katılmış, yarışmalarda ödüller, dereceler almıştır. Başarılı bir okul hayatının yanında Pera Güzel Sanatlar Piyano Bölümü’nü tamamlayarak İTÜ Taşkışla, AKM, İtalyan Kültür, Muammer Karaca gibi önemli mekanlarda ufak yaşlarda konserler verme şansı elde etmiştir. 

Sinemaya olan ilgisi onu lise yıllarında sinema kulübü kurmaya teşvik etmiş ve yazdığı senaryo ile 1. Uluslararası Cannes Junior Film Festivali’nde “En iyi senaryo” ödülü kazanmıştır. Bilgi Üniversitesi’nin sağladığı katkı ile henüz 17 yaşındayken ilk kısa filmini çekme şansı bulmuştur.

Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. Üniversite yıllarında çeşitli ajanslarda görev almış, basın kuruluşlarına illüstratör olarak freelance hizmet vermeye vermiştir. Bu dönemde hazırladığı “Head” isimli animasyon filmi ulusal ve uluslararası bir çok gösterimde yer almış, ödüller kazanmıştır.

BAU Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü “Yüksek Onur Öğrencisi” statüsü ve dereceyle bitirdikten sonra Ahmet Ümit’in “Masal Masal İçinde” kitabı üzerine Kadir Has Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

Tgev gönüllüsü olarak 5 sene çocuklarla sanat etkinlikleri yapmıştır.

Kurucu Ortağı olduğu Fikri Mahsul çatısı altında, 2010 yılından bu yana Türkiye’nin iç iletişime odaklanan ilk yaratıcı ajansı olarak farklı sektörlerden ulusal ve global markalara hizmet vermektedir.

Gül Çetin iki kişisel sergi açmış, ellinin üzerinde karma sergiye katılmıştır.

Anne olduktan sonra çocuk kitaplarına karşı ilgisi artmıştır. Bugüne kendisinin çizdiği basılı 16 tane çocuk kitabı vardır.

Ayrıca her ay Bavul Dergisi’nde Evvelki Mühim Söylenmişlikler ismini verdiği köşesi için yazıp, çizmektedir.

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği,  Rekreasyon Derneği ve Buğday Derneği üyesidir.

Sarp Çetin

İlköğretim ve lise dönemi boyunca zamanının çoğunu ders kitaplarına, defterlerine karalama yaparak, müzik ve sporla uğraşarak, hayal kurarak geçirmiştir.

Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde burslu ve “Yüksek Onur Öğrencisi” statüsünde sürdürmüş, derece ile mezun olmuştur.

Başarı bursu ile girdiği Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı “Alkollü İçecek Markaları İçin Ambalaj Temelli Markalama” konulu projesi ile tamamlamıştır.

Öğrenciliğinin ilk yıllarından itibaren çeşitli ajanslarda Stajyer, Yardımcı Grafik Tasarımcısı, Kıdemli Grafik Tasarımcısı, Proje Yöneticisi, Sanat Yönetmeni ve Yaratıcı Yönetmen rollerinde bulunmuş, freelance tasarım hizmetleri vermiştir.

Yaklaşık 7 yıl süren bu “kuluçka dönemi” boyunca edindiği tecrübeler neticesinde, hayat ve iş ortağı Gül Çetin ile birlikte 2010 yılında Türkiye’de iç iletişim alanına odaklanan ilk yaratıcı ajans olan Fikri Mahsul’ü kurmuşlardır.

Öğrenme merakını sürekli canlı tutarak yalnızca “tasarımın sınırları” içerisinde değil; İK, iş yönetimi, liderlik, kişisel gelişim, felsefe, sanat, teknoloji ve girişimcilik gibi konularda sürekli araştırmalar yapmakta, kendisi beslemektedir.

Tüm bu birikimlerini Fikri Mahsul çatısı altında hizmet verdiği global ve yerel firmalarla paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Biraz Nostalji

Ayağımızın tozuyla verdiğimiz ilk mahsullerimizden biri olan Fikri Mahsul web sitesi, 9. Altın Örümcek Yarışması’nda “Reklam / PR / İnteraktif Ajans Siteleri” kategorisinde “Halkın Favorisi” ödülüne layık görülerek bizleri çok bahtiyar etmiştir.

Fikri Mahsul Altın Örümcek

Bizi Daha Yakından Tanımak İçin
Gelin, Bir Çayımızı İçin