Fikri Mahsul

Otuz iki kısım tekmili birden (360 Derece) kurum içi iletişim tariflerimiz.

Kurum İçi İletişiminize Lezzet ve
Nefaset Katacak Mahsullerimiz

EVP TASARIMI, AKTİVASYONU VE İLETİŞİMİ

Çalışan değer önermeniz (EVP) mevcut ve potansiyel yeteneklerle kurduğunuz iletişimin DNA'sını oluşturur.

İletişim stratejiniz, tonunuz, mesajınız, görsel dünyanız, özetle; hedef profile ulaşmak için kullandığınız her türlü mecrada değer önermeniz veya taahhütünüz tutarlı, size özgü, markanızın DNA'sını taşıyan ve hissettiren bir tonda olmalıdır.

Doğru bir EVP ve bu önermenin doğru bir şekilde aktivasyonunun yapılması işveren markanıza yapabileceğiniz en doğru yatırımdır.

İÇ İLETİŞİM STRATEJİSİ OLUŞTURMA VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Mevcut çalışanlarınızla temas kurduğunuz her senaryo bir iç iletişim çabasıdır.

Şirketiniz için önemli güncellemeleri paylaşmak, işe yeni girenleri, kıdemleri tebrik etmek, anlık ödüllendirmeler, öneri sistemi, vb. gibi senaryoların her biri çalışanlarınızla temas kurduğunuz değerli fırsatlardır.

Peki siz bu fırsatları nasıl değerlendiriyorsunuz?

KURUM İÇİ İLETİŞİM KAMPANYALARI OLUŞTURMA VE TASARIM DESTEĞİ

Küçük, orta veya büyük çaplı bir işletme olsanız da fark etmez.

Mutlaka ve her fırsatta çalışanlarınızla iletişim kurmalı, kariyer yolculuklarında şirket değerlerinizi, hedeflerinizi sahiplendiklerine ve birlikte yarattığınız "anlam" için aynı rotada ilerlediğinize emin olmalısınız.

Bu "değer ve anlamlar" her zaman tepeden tabana değil, tam tersi yönde de oluşabilir. Doğru kurgulanan iç iletişim kampanyaları öngörünüzün ötesinde olumlu etkiler yaratabilir, markanıza yol gösterebilir.

ŞİRKET İÇİ SÜREÇLERİN VE UYGULAMALARIN MARKALANMASI, İLETİŞİMİ VE TASARIM DESTEĞİ

Şirket içi eğitim ve gelişim fırsatları her gün daha çok önem kazanan, özellikle yeni kuşak genç yetenekler tarafından talep edilen, kariyer tercihini etkileyen bir konu.

Hemen her kurum çalışanlarına en iyi öğrenme olanaklarını sunmak için ciddi yatırımlar yapıyor ancak bu süreçler için etkili bir deneyim tasarlayamadığı ve doğru bir iletişim yapılmadığı için bu yatırımlar karşılıksız kalabiliyor, çalışanların önemli bir kısmının bu çabadan haberi bile olmayabiliyor.

Aynı örneği pek çok alanda verebiliriz. Doğru bir deneyim ve iletişim kurgusuyla kurum içi girişimciliği ve bağlılığı artırmaya yönelik yatırımlarınız karşılık bulacaktır.

İŞE ALIM VE KARŞILAMA SÜREÇLERİ İÇİN YARATICI DENEYİM TASARIMLARI

"İlk intiba" potansiyel çalışanlarınız için de önemlidir.

Markanız hakkında yaptıkları araştırmalarda, kariyer sitelerinde gezinirken, sosyal medyada sizin hakkınızda bilgi toplamaya çalışırken, aslında "Burada çalışmak nasıl bir deneyim?" sorusunun yanıtını ararken markanızla her karşılaşmalarında işveren markanız hakkında bir fikir edinmiş olurlar. Şirketinize iş başvurusu yapma kararlarının şekillendiği, kritik bir süreçtir. Bu mecralardaki varlığınızı, mesajlarınızı nasıl yönetiyorsunuz?

Çok uluslu veya ulusal markalar yetenekleri çekmek ve elde tutmak için çalışanları üzerindeki ilk intibanın etkisini önemsiyor, on boarding süreçlerini benzersiz bir deneyime dönüştürmeye gayret ediyor.

KURUM İÇİ İLETİŞİM MECRALARI İÇİN YARATICI İLETİŞİM ÇÖZÜMLERİ

Intranet, mobil uygulamalar, makro siteler, şirket içi kapalı devre yayınlar, kurumsal süreli yayınlar, mailing, video mesajlar, bültenler, sms mesajları, Whatsapp grupları, Workplace, sosyal medya kampanyaları, basılı mecralar, yerleştirmeler ve daha nicesi...

Özellikle beyaz yakalar tam bir "mesaj yağmuru" altında çalışıyor. Kurum içi mecralarınızı etkili, anlaşılır ve sonuç odaklı kullanmanız için içerik ve tasarım desteği sunuyoruz.

Mes'ut Müşterilerimiz